فیشینگ و انواع مختلف آن

» فیشینگ و انواع مختلف آن

فیشینگ و انواع مختلف آن


فیشینگ سرقت اطلاعات بانکی کاربران توسط تبهکاران اینترنتی است که اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می برند.


فیشینگ انواع مختلفی داردکه به بررسی آنها می پردازیم:


فیشینگ بوسیله ایمیل های فریبنده

در این روش شخص کلاهبردار با ارسال ایمیل های فریبنده به قربانیانش آنها را به وارد کردن اطلاعات بانکی خود وادار می کند.

این ایمیل به ظاهر از طرف بانک شما، یک شرکت معتبر فین‌تک و یا حتی بانک مرکزی ارسال می شود و از شما درخواست می کند ظرف زمان معینی اطلاعات بانکی خود را ارسال کنید.


فیشینگ به وسیله تلفن

کلاهبردان و هکرها در این روش از طریق تلفن با طعمه های خود ارتباط برقرار می کنند و ضمن اینکه خود را نماینده بانک، شرکت معتبر و یا سازمانی که شما می شناسید معرفی می‌کنند از شما می خواهند جهت دریافت جایزه خود اطلاعات بانکی خود را در اختیار ایشان قرار دهید.نمونه بارز و شناخته آن برنده شدن در مسابقات تلوزیونی صدا و سیما است


طراحی صفحه ای نظیر درگاه پرداخت بانک

فرد هکر کننده در این روش صفحه ای مشابه درگاه پرداخت آنلاین بانک ها طراحی می‌کند و با قرار دادن این صفحه جعلی در فروشگاه‌های صوری و با ارائه پیشنهادهای وسوسه‌کننده خرید سعی می‌کند شما را وادار کند وارد صفحه پرداخت جعلی که طراحی کرده بشوید و وجه انتقال دهید.

به محض ورود به این صفحه جعلی و ارائه اطلاعات بانکی اطلاعات شما به صورت خودکار برای هکرها ارسال می شود و او قادر خواهد بود حساب شما را خالی کند.


فیشینگ بوسیله دستگاه های کارتخوان و ATM تقلبی

روش دیگر کلاهبرداران این است که با استفاده از دستگاه های کارتخوان و ATM تقلبی کارت‌های بانکی طعمه‌های خود را کپی کرده و به بهانه فروش کالا، رمز عبور آن‌ها را می‌پرسند و سپس به راحتی حساب بانکی افراد را خالی می‌کنند.


فیشینگ از طریق تلگرام

به طور کلی تلگرام رسانه مناسبی برای انتقال وجه نیست و بسیار دیده شده به بهانه انتقال وجه اطلاعات بانکی افراد از این طریق سرقت شده است.خصوصا ربات های ناشناس تلگرامی که اغلب اطلاعات کاربران به سرقت برده و قابل اطمینان نیستند.


نویسنده:ادمین وبلاگ


آخرین مطالب این وبلاگBuy Website Traffic Cheap
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
Buy website Traffic
Buy Real Traffic  ساخت وبلاگ