چگونه خرید اینترنتی امن داشته باشیم؟

» چگونه خرید اینترنتی امن داشته باشیم؟

چگونه خرید اینترنتی امن داشته باشیم؟


 ۱- از سایت ‌ها و اپلیکیشین های معتبر خرید کنید ، فروشگاه مربوطه باید دارای «نماد اعتماد الکترونیکی» ،پشتیبانی و آدرس فیزیکی و همچنین تلفن ثابت باشد.این موارد برای پیگیری های بعد از خرید ضروری است.


۲- از سیستم رایانه و تلفن همراه شخصی استفاده کنید،در صورت امکان از کافی‌نت ها و دستگاه‌هایی که متعلق به شما نیستند برای خرید آنلاین استفاده نکنید.


۳- از ثبت اطلاعات بانکی خود در سایت‌ها خودداری کنید،اطلاعاتی ازجمله رمز دوم کارت،CVV2 و تاریخ انقضا را در هیچ سایتی ذخیره نکنید.


۴- در مراکز عمومی مانند کافی نت ها اقدام به خرید نکنید،ممکن است رایانه‌های مراکز عمومی آلوده به بدافزار باشد و اطلاعات کارت‌بانکی شمارا سرقت نمایند.همچنین از وای فای های رایگان عمومی به هیچ عنوان برای خرید اینترنتی استفاده نکنید چرا که امکان هک دستگاه شما بسیار زیاد است.


۵- اصالت درگاه بانکی را چک نموده و حتما از صفحه‌کلید مجازی آن درگاه اینترنتی استفاده کنید،مراقب باشید در دام سایت‌های جعلی(فیشینگ)گرفتار نشوید.صفحه پرداخت می بایست صرفا آدرس یکی از درگاه های پرداخت مورد تایید و تحت دامنه شاپرک را داشته باشد و آدرس سایت با حروف httpsشروع شود حرف S در https بسیار مهم است و به معنی امن بودن ارتباط مشتری با سایت است .


نویسنده:میم الف/ادمین وبلاگ


آخرین مطالب این وبلاگBuy website Traffic
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
Buy Real Traffic
Buy Website Traffic Cheap  ساخت وبلاگ